Virágba borultak az akácfák! Az igazi ínyencek most egy sor, akácvirágból készült finomságot próbálhatnak ki, mint a bundázott akácvirág, az akácvirágos túrókrém  vagy a rebarbarás akácvirág puding. Mellé akácvirágos limonádét vagy akácvirág teát szürcsölhetnek. Figyelemre méltó az akácvirág gyógyító ereje is, hiszen csaknem 20 betegségre javasolják a szakemberek. A fehér akác (Robinia pseudoacacia) Európába IV. Henrik udvari kertésze által jutott el, aki 1635-ben ültette el az első akácfát Párizsban, amely jelenleg a város legöregebb fája

Ehető virágok sorozatunkban olyan különleges, dekoratív növényeket mutatunk be, melyek nem csak ízletesek és különlegesek, hanem figyelemre méltó gyógyító erejük is van.

Az egészséges életmód fontos része, hogy olyan diétát és táplálkozási módszereket kövessünk, melyek  figyelembe veszik a legfontosabb alapelveket, de nem esnek túlzásokba. Fogyasszunk olyan egyszerű, tápláló és egészséges ételeket, melyek gyorsan elkészíthetők, frissek és adalékanyag mentesek. A rendszeres testmozgásra pedig olyan edzésformát választunk, ami hatékony és gyors, így több időnk marad más, fontos dologra. És persze érdemes kihasználni a növények, mint a gyömbér, a kurkuma, a fahéj, vagy éppen az akácvirág gyógyító erejét.

Köszönjük IV Henrik!

Az Appalache hegységben élő indiánoktól került  Európába. IV. Henrik udvari kertésze ültette el az első akácfát a  Pantheonhoz közeli Jardin des Plantes területén 1635-ben. A fa egyébként még ma is életben van, ez Párizs legidősebb fája. Innen terjedt el előbb Franciaországban, majd Európa egyes részein, így Magyaroszágon is.

Akácvirág különlegességek

A friss akácvirág igazi csemege az ínyencek számára. Felhasználásával egészséges és gyors ételek készíthetők, hozzá pedig finom italok, mint a akáclimonádé.

Nálam a bundázott akácvirág, az akácvirágos túrókrém  vagy a rebarbarás akácvirág puding viszi a prímet. De használhatjuk szírmait salátába, díszíthetjük vele a friss gyömülcslevest, vagy különféle desszerteket. Sőt még ízletes dzsem is készíthető belőle.

Aki pedig tüzesebb italra vágyik, könnyen készíthet pálinkát is akácvirágból (vagy bodzavirágból), melynek elkészítési módja itt található.

Az akácvirág gyógyító ereje

 Az akácvirágból készült tea csökkenti a gyomorsavat, ezért eredményesen használható a reflux kezelésére. Egyéb gyomorbántalmak, mint a gyomorhurut, gyomorbélfekély, székrekedés vagy akár az IBS kezelésére is javallott.  Étvágycsökkentő hatása is van, így a fogyókúra mellé érdemes ezt iszogatni. Ezen kívül ismert görcsoldó, nyugtató, tonizáló hatása is.

 Az akácvirág tea elkészítése egyszerű

Egy csapott evőkanál akácvirágot forrázz le 2,5 dl vízzel

10 perc után szűrd le és már fogyaszthatod is

Az akácvirág hatóanyagai

A fehér akácvirág akacin, robinin és egyéb flavonoid glikozidokat, valamint különböző illóolajakat tartalmaz.

Az akácvirág gyűjtése

Május közepétől, június elejéig virágzik. Fontos, hogy forgalmas helyektől távoli, erdős részeken szedjük a növényt. A szártól lefosztott virágot terítsük szét konyharuhán, száraz, meleg helyen szárítsuk, időnként átforgatva a virágokat, így fehér színűek maradnak. Figyelem: a sárga akác, citizin tartalma miatt mérgező, ezért kerüljük.

Hasonló cikkek

Akácvirágból készült egészséges étel- és italreceptek

Ehető virágok – A pitypang gyógyító ereje – rántott pitypang virág

Egy titkos recept fejfájás ellen – készíts otthon cayenne balzsamot

2 BANÁN + 2 TOJÁS = PALACSINTA

Napi 4 perc alatt fitten és jó formában: TABATA

Így lehet saját szakácskönyved a legjobb receptekkel

 

Facebook Hozzászólások