Több ingyenes mobil alkalmazás is segíthet  receptjeid rendszerezésében és tárolásában. Kipróbáltunk néhányat és mindent összevetve a RecetteTek bizonyult a legjobbnak. Ingyenes, magyar nyelvű, praktikus és könnyen kezelhető.

Nem könnyű rendszerezni az interneten talált  különböző recept-ötleteket. Ráadásul úgy,  hogy amikor szükségünk van rá, bármikor könnyen megtaláljuk őket. Nem beszélve az újságokból kivágott, a szakácskönyvekben  bejelölt, vagy akár a kézzel írt receptekről, melyeket a könyvespolcon tárolunk valahol.

A lenti alkalmazás a saját digitális szakácskönyved összeállításához nyújt nagyszerű segítséget.

A magyar nyelvű menüvel is rendelkező, francia fejlesztésű,    RecetteTek,  kitűnő megoldást jelent az interneten talált kedvencek elmentésére és tárolására. Az első lépésben töltsd le az alkalmazást a telefonodra, vagy a tabletedre. Kattints a kereső gombra az alkalmazáson belül és írd be milyen receptet keresel,  például „avokádós csokoládé mousse recept”. Vagy beírhatod kedvenc recept oldalad címét, és ha bármelyik recept megtetszik és szeretnéd lementeni a „receptkönyvedbe”, csak klikkelj a lila + gombra és már be is került az adott finomság képpel, hozzávalókkal, az elkészítés módjával és a fotóval együtt a saját receptgyűjteményedbe. Ennyire egyszerű!

A receptek lementésének van egy másik módszere is: Amikor az interneten böngészve találsz érdekes receptet, akkor klikkelj a megosztás gombra és válaszd a RecetteTek alkalmazást. A rendszer automatikusan bemásolja a kedvenc receptjeid közé, amit utána bármikor megnézhetsz közvetlenül az alkalmazáson belül.

Ráadásul a feltöltött recepteket rendszerezni tudod, besorolva őket különböző kategóriákba (előétel, főfogás, desszert, egyéb).

Az alkalmazásnak saját naptára is van, ahová előre betervezheted az adott napra szóló ételeket.

Az ingyenes verzióban arra is van lehetőség, hogy manuálisan beírd a saját receptjeid, amit az alkalmazás nyitóoldalán a  + gomb megnyomásával tehetsz meg. A manuális bevitel azért nem a huszonegyedik század és ezt ők is tudják. Ezért sajnos a kézzel írt, vagy újságokból kivágott receptek tárolását a RecetteTek alkalmazás  fizetős verzió tudja csak, de ilyen dolgokért nem adunk pénzt. Ezért a  következő cikkünkben bemutatunk egy ingyenes módszert a lefotózott és beszkennelt, vagy word dokumentumban megírt receptek tárolására és rendszerezésére.

A RecetteTek alkalmazás itt tölthető le

 

 

 

Kapcsolódó cikkek

Avokádós csokoládé mousse – cukor és laktózmentes csokikrém

Zöld teás, kókuszos csirkeleves 

Ezt eszik a hosszú élet hívei – 3 recept a Kék Zónákból

Tunki-Tunki, avagy zöldborsókrém Steiner Kristóf módra

Chia, a csodamag – egészséges reggelit, gyorsan!

Facebook Hozzászólások